Република България
ОБЛАСТEН УПРАВИТЕЛ НА ОБЛАСТ ХАСКОВО
Дарина Стаматова
Пресцентър
21.03.2008
Хасково – с нов Областен управител
В понеделник, 24 март, дванадесетокласникът Александър Кьосев от Хасково ще заеме горещия стол на губернатора. По този начин областна администрация ще се включи в международната инициатива „Мениджър за един ден” на фондация „Джуниър Ачийвмънт.
Младият управник е възпитаник на ГПЧЕ ”Проф.Д-р Асен Златаров” и владее отлично английски език.
Работният ден на новия Областен управител ще започне точно в 10.00 часа, когато титулярът Райна Йовчева символично ще “предаде властта”.
Инициативата дава възможност на ученици от цялата страна да опознаят работния ден на представители на бизнес средите, държавните институции и неправителствените организации.Тази година в “Мениджър за един ден”ще се включат над 1000 ученици от цялата страна, които ще прекарат един ден с мениджърите на над 190 български и международни компании и институции в 46 града
За пети път “Мениджър за един ден” се провежда под патронажа на Министерството на Финансите на Република България, а активни партньори в инициативата тази година ще са Министертво на икономиката и енергетиката, Американско посолство в България, Британско посолство, ООН и ПРООН, компаниите, членове на БИБА, Американската търговска камара, Българския форум на бизнес лидерите и др. Тази инициатива на Джуниър Ачийвмънт се провежда ежегодно в над 200 страни в света. В нея вземат участие водещи компании, наложили своята марка на международните пазари, утвърдени обществени лидери и авторитети. |